MolB-CPH_Familie_Produkt-min_new
MOL_B_Multi-Funct-Regenerating

MULTI-FUNCTIONAL REGENERATING FACIAL CREAM

Mol&B Мултифункционалниот регенеративен крем за лице е корективен мултифункционален крем за лице против стареење кој ѝ дава на кожата интензивна влага, нега и ја храни кожата.

Кремот е богат со антиоксиданси и активни состојки за зацврстување коишто ја коригираат и мазнат кожата додека спиете. Содржи Rovisome Q10, којшто ги спречува знаците на стареење дури и во длабоките слоеви на кожата. Dragosine, кој го стимулира обновувањето на колаген и спречува оштетувања од УВ; шеа путер што хидрира и заздравува плус хијалуронска киселина која помага кожата да си ја одржи сопствената влажност и да ја задржи цврстината и еластичноста. Покрај тоа, содржи хранливо органско масло од семе од шипка, кое изобилува и со антиоксиданси и со масни киселини. Mol&B мулти функционалниот регенеративен крем за лице лесно се апсорбира, кожата е затегната и брчките од мимики се измазнети. Резултатот е мек, добро хидриран, еластичен тен што сјае со нова виталност. Одговара на сите типови кожа.

VISIBLE FACELIFT Instant Lifting Gel Cream

Mol&B Видлив лифтинг за лице е исклучително ефикасен крем против стареење со брз лифтинг ефект којшто создава помлад изглед и ја зголемува виталноста на кожата. Содржи Gatuline® In-Tense и Gatuline® Expression – активни природни екстракти од билки кои ги намалуваат најочигледните знаци на стареење и ги блокираат мускулните контракции на лицето.

Кожата е видливо поцврста, брчките и брчките од мимики се измазнети, а контурите на лицето се затегнати како кај лифтинг на лице. Лицето веднаш изгледа многу позатегнато и помазно. Дополнително, ефектот се зголемува со секојдневно користење и резултатот е помазна, порелаксирана кожа. Освен тоа, Видлив лифтинг за лице е збогатен со навлажнувачко и хранливо органско ладно цедено масло од семе од шипка коешто бргу се апсорбира во кожата. Одговара на сите типови кожа..

MOL_B_Visible-Facelift
MOL_B_Multi-Funct-Anti-Aging

MULTI-FUNCTIONAL ANTI-AGING Facial Cream
24H Firming & Lifting Facial Cream

Mol&B кремот за лице против стареење е ефикасен и заштитен мултифункционален крем против стареење кој ѝ дава на кожата интензивна влага, нега и ја храни кожата. Кремот е богат со антиоксиданси и активни состојки за зацврстување, коишто ја измазнуваат кожата и ја зајакнуваат виталноста.

Содржи хранливо органско масло од семки од шипка, што ја зајакнува природната еластичност на кожата, витамин Е и Б3 плус Gatuline In-Tense – активен природен екстракт од билка што ги блокира контракциите на мускулите со ефект како ботокс. Mol&B кремот за лице против стареење брзо се впива, кожата е затегната и брчките од мимики се измазнети. Резултатот е еластичен, добро хидриран, мек и изедначен тен. Одговара на сите типови кожа.

Intense Multi-functional BODY & FACE OIL

Интензивното, мултифункционално масло за тело на Mol&B е лесно масло кое не е мрсно и кожата брзо го впива правејќи ја мека, флексибилна и свиленкасто мазна. Кожата е длабоко хидрирана преку целиот ден.

Високо хранливото масло содржи 50% ладно цедено концентрирано органско масло од семе од шипка, кое освен што изобилува со корисни масни киселини, исто така е природно богато со состојки против стареење од витамин А ретинол и витамин Е. Маслото од шипка е познато по неговите исклучително ефикасни својства на лекување, регенерација и подмладување и исто така е соодветно за кожа оштетена од сонце, стрии и егзема. Дополнително, ја зголемува цврстината и еластичноста на кожата.

body-face-oil
MolB-CPH_ GentleSkinCleanser_2-min

GENTLE SKIN CLEANSER

Mol&B Gentle Skin Cleanser е гел за чистење што не прави пена и нежно ја отстранува шминката, маснотиите и нечистотиите од кожата без да ја суши. Кожата ја прави свежа и чиста, подготвена за вашиот омилен крем. Нежниот гел за чистење е збогатен со витамин Б3 и провитамин Б5, како и хранливо масло од макадамија и органско масло од семе од шипка.

Одговара на сите типови кожа.

NOURISHING FACE SERUM

Хранливиот серум за лице на Mol&B е лесен и свиленкаст гел за хидрирање кој ја прави кожата мазна, цврста и изедначена со прекрасен сјај. Богат е со витамини и состојки за зацврстување што ја хранат и стимулираат кожата и превентивно делуваат на знаците на стареење на кожата. Гелот содржи органско масло од семе од шипка, Витамин Б3 што дава влажност, и провитамин Б5 плус Dragosine ® – мултифункционален пептид против стареење кој ја стимулира синтезата на колаген со антиоксидациска активност.

Хранливиот серум за лице на Mol&B лесно се впива и ја прави кожата добро хидрирана, поизедначена и мазна со здрав и младешки сјај. Одговара на сите типови на кожа..

face serum
skin-toner-1024x1024-min

REFRESHING SKIN TONER

Освежителниот тоник за кожа на Mol&B е тоник без алкохол за сува кожа што ја освежува, омекнува и смирува кожата без да ја суши. Нежно ги отстранува нечистотиите и ја прави кожата мека со мазно чувство на свила. Освежителниот тоник е збогатен со природен комплекс на состојки за навлажнување и хумектанти од Hydroveg® VV, како и хранливите и смирувачки алантоин и пантенол. Содржи органско масло од семе од шипка. Одговара на сите типови кожа.

HIGH PERFORMANCE EYE CREAM
Кремот за очи на Mol&B е лесен и свеж, разладувачки крем за очи што ја навлажнува и штити осетливата кожа околу очите, има ефект на зацврстување и помага да се намали надуеноста, брчките и брчките од мимики. Има текстура на лесен гел крем и содржи хранливо органско масло од семе од шипка, Aldavine TM 5X кој ги елиминира темните кругови и спречува надуеност и Dragosine ®, кој ја стимулира синтезата на колаген. Исто така содржи Gatuline® In-Tense за да ја зголеми цврстината на кожата и да ја врати младешката мазна структура на кожата со ефект на полнач. Mol&B кремот за очи лесно се впива во кожата и помага да се намалат темните кругови и брчките од мимики, ја прави областа околу очите помазна, посвежа и помладешка. Одговара на сите типови кожа.

MolB-CPH_ HighPerformanceEyeCream_2-min