indigo

INDIGO Energy

Без додаток на шеќер – многу овошја и билки.

Чист, Растителен, Моќ*

Индиго му дава енергија на вашето тело со витамините Б и природно добиената содржина на кофеин од гуарана и зелен чај, со што ви го зголемува вниманието и се постигнува моќ на концентрација. Дополнително го снабдува телото со добрите хранливи состојки од спирулина и боровинки, а обете имаат многу висока содржина на корисни супстанции. Едноставен и лесен за користење! Засладен со Стевија како природен засладувач. Стевија не содржи калории и е додадена во форма на Реб-А, којашто дава „почист“ сладок и чист вкус.

Чист, Растителен, Моќ*

– Чист бидејќи нема додаток на шеќер
– Растителен се однесува на фактот дека во Индиго има голем број овошни прашоци и растителни состојки.
– Моќ се однесува на декларациите за здравје од EFSA за витамините Б3, Б6 и Б12

Индиго е создаден за да го зајакне телото како резултат на содржината на витамин Б3, Б6 и Б12 и витамин Ц, коишто придонесуваат за:

– Намалување на заморот и поспаноста
– Нормална функција на имунолошкиот и на нервниот систем
– Нормална психолошка функција
– Нормално создавање на колаген за нормална функција на крвните садови
– Нормален метаболизам за создавање на енергија, хомоцистеин и протеин и гликоген
– Нормално создавање на црвени крвни клетки и заштита на клетките од оксидациски стрес

 

ПЛОЧКАТА не може да ја најдете во продавниците. Ние цврсто веруваме дека треба да има објаснување за производите и вие како потрошувач треба да добиете совет како да ги користите на најдобар начин, за да го добиете максимумот од истите. Токму поради тоа можете да ја купите ПЛОЧКАТА од вашиот тренер или личен  дистрибутер.

Најважно

check-indigo Екстракт од гинсенг
check-indigo Polyphenol-C™ мешавина од ENI
check-indigo Екстракт од златен корен
check-indigo Екстракт од гуарана
check-indigo Екстракт од зелен чај
check-indigo Спирулина

Состојки

Сок од цвекло, арома: јагода, агенс за текстура: Малтитол, стабилизатор: гума арабика, екстракт од зелен чај (Camelia sinensis L. Kuntze), спирулина (Arthrospira platensis, екстракт од гуарана (Paullinia Cupana kunth), агенс за киселост: аскорбинска киселина, боровинка (Vaccinium myrtillus L), полифенол- Ц (екстракти, мешавина од: Витамин Ц (калциум аскорбат,) грозје (Vitis vinifera L.), боровинка (Vaccinium myrtillus L , брусница (Vaccinium macrocarpon L.), капина (Rubus laciniatus L.), малина (Rubus idaeus L.), јагода (Fragaria x ananassa)), екстракт од ацерола (Malpighia punicfolia A. L), Л-карнитин (l-carnitine-l-tartrate), Л-таурин, засладувач: стевиогликозиди, екстракт од стевија, екстракт од акаи бобинка (Euterpe Oleracea L.), стабилизатор: Цитрус пектин, Л-лизин, екстракт од гинсенг (Panax ginseng C.A. Meyer), Екстракт од златен корен (Rhodiola rosea L.), Л-аргинин, ниацин (Nikotinamide), л-глутамин, л-глицин, л-изолеуцин, л-леуцин, л-тиросин, л-валин, фолна киселина (Pteroylmonoglutaminic acid), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин).

Нутритивни вредности

Содржи по порција (9,30 g) % на препорачан дневен внес (RDI)
Ниацин 16 mg 100%
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Фолна киселина 200 µg 100%
Витамин Б12 2,5 µg 100%
Кофеин од гуарана и зелен чај 96 mg Не е дефинирано