strawberry

FUSION Strawberry/Rhubarb Shake

Избалансирана исхрана и одличен вкус во движење!

Rebuild, Perform, Energy*

Луксузен комплексен оброк со состојки со висок квалитет и состав, кој освен создавањето хранлива диета, помага да се намали чувството на замор. Затоа, може да се користи со диета за намалување на тежината како шејк кој е лесен за приготвување во напорен ден за да се постигне благосостојба и да му обезбеди на телото прецизна комбинација од состојки со висок квалитет еквивалентни на оброк. Дозиран во пакетчиња за една порција, практични и лесни за чување и консумрање, B:HIP Fusion е идеален за живот во движење. Овој производ е достапен  со три вкуса: ВАНИЛА, ЧОКОЛАДО и ЈАГОДA/КАРАНИЦА.

Обновува, Дејствува, Енергија*

*Производот, покрај другото содржи витамин Ц и Б витамини 3, 6 и 12. Зборовите Обновува, Дејствува, Енергија се однесуваат на Декларациите за здравје на EFSA (Европска агенција за безбедност на храна), коишто ги содржат овие состојки.

– Витамини Б3, Б6 и Б12 придонесуваат за нормален метаболизам кој создава енергија
– Витамини Б3 и Б12 придонесуваат за намалување на заморот и поспаноста
– Витамин Ц придонесува за намалување на заморот и поспаноста
– Витамин Ц придонесува за нормален метаболизам кој создава енергија
– Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидациски стрес.

ШЕЈК МЕШАВИНА ОД ВАНИЛА не може да ја најдете во продавниците. Ние цврсто веруваме дека треба да има објаснување за производите и вие како потрошувач треба да добиете совет како да ги користите на најдобар начин, за да го добиете максимумот од истите. Токму поради тоа можете да ја купите ШЕЈК МЕШАВИНА ОД ВАНИЛА од вашиот тренер или личен дистрибутер.

Најважно

Масти: 2,7 гр
Протеини: 45,3 гр
Влакна: 25,3 гр
Додаден шеќер: 0
Лактоза: 0
ББ12 пробиотици

Состојки

Протеин од сурутка (млеко), протеин од грашок, средство за зацврстување: малтитол, минерална мешавина (Калциум (калциум карбонат), магнезиум (магнезиум карбонат), калиум (калиум цитрат), натриум хлорид), инулин (Chicorium intybus L.), стабилизатор: багрем гума за џвакање, цитрусен пектин, емулгатори: сончоглед лецитин и пентанатриум трифосфат, природен арома: јагода, стабилизатор: силициум диоксид, бифидобактериум (BB-12®), арома: јагода, мешавина од витамини и минерали (биотин (Д-биотин), хром (хром хлорид), бакар (бакар глуконат), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина), јод (калиум јодид), железо (железен пирофосфат), манган (манган глуконат), ниацин (никотинамид), пантотенска киселина, селен (натриум селенит), тиамин (тиамин хидрохлорид), витамин А (ретинил ацетат), витамин Б12 (цијанокобаламин), рибофлавин, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Ц (аскорбинска киселина), витамин Д3 (холекалциферол), витамин Е (DL-алфа токоферол), цинк (цинк глуконат)), ацерола (Malpighia glabra L.), цвекло во прав (Beta vulgaris L.), арома: караница, псилиум (Plantago ovata L.), згуснувач: ксантанска гума, засладувач: стевиол гликозиди од стевиа.

Нутритивни вредности

Содржи По порција 30 гр

На 100 гр прашок

Енергија 483 кЈ/115 ккал 1612 кЈ/385 ккал
Масти, од кои 0,8 гр 2,7 гр

      заситува

0,2 гр 0,7 гр

      мононезаситени

0,2 гр 0,7 гр

      полинезаситени

0,3 гр 1 гр

Јаглехидрати, од кои

12,3 гр 41 гр
      шеќери 0,4 гр 1,3 гр

Влакна, од кои

7,6 гр 25,3 гр
      растворлив 5,4 гр 18 гр

Протеини

13,6 гр 45,3 гр
Солта 0,8 гр 2,7 гр

Витамини и минерали

Витамини и минерали По порција 30 гр % DRI На 100 гр прашок % DRI
Витамин A 261,5 µg RE 33 871,8 µg RE 109
Витамин D 5 µg 100 16 µg 320
Витамин E 3,1 мг TE 26 10,3 мг TE 86
Витамин C 34 мг 43 112 мг 140
Тиамин, витамин Б1 0,4 мг 36 1,4 мг 127
Рибофлавин, витамин Б2 0,5 мг 36 1,6 мг 114
Ниацин, витамин Б3 5,4 мг 34 17,9 мг 112

Витамин B6

0,5 мг 36 1,6 мг 114

Фолна киселина, витамин Б9

68 µg 34 225,5 µg 113

Витамин B12

0,5 µg 20 1,6 µg 64

Биотин, витамин Б7

9 µg 18 29 µg 58

Пантотенска киселина, витамин Б5

1 мг 17 3 мг 50
Калиум 553 мг 28 1843,2 мг 92
Калциум 161 мг 20 536,2 мг 67
Магнезиум 93 мг 25 309,2 мг 83
Железо 4,3 мг 31 14,5 мг 104
Цинк 2,5 мг 25 8,5 мг 85
Бакар 0,3 мг 30 1 мг 100
Манган 0,3 мг 15 1 мг 50
Селен 16 µg 29 53,1 µg 97
Хром 12,1 µg 30 40,2 µg 101
Џодин 40,2 µg 27  134,1 µg 89

% DRI: Дневен референтен внес
Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal)