choco

FUSION CHOCOLATE (ЧОКОЛАДНА МЕШАВИНА)

Одличен вкус и урамнотежена исхрана во движење!

Обновува, Дејствува, Енергија*

Луксузен комплексен оброк со состојки со висок квалитет и состав, кој освен создавањето хранлива диета, помага да се намали чувството на замор. Затоа, може да се користи со диета за намалување на тежината како шејк кој е лесен за приготвување во напорен ден за да се постигне благосостојба и да му обезбеди на телото прецизна комбинација од состојки со висок квалитет еквивалентни на оброк. Дозиран во пакетчиња за една порција, практични и лесни за чување и консумрање, B:HIP Fusion е идеален за живот во движење. Овој производ е достапен во два вкуса: ванила и чоколадо

Обновува, Дејствува, Енергија*Обновува, Дејствува, Енергија*

*Производот, покрај другото содржи витамин Ц и Б витамини 3, 6 и 12. Зборовите Обновува, Дејствува, Енергија се однесуваат на Декларациите за здравје на EFSA (Европска агенција за безбедност на храна), коишто ги содржат овие состојки.

– Витамини Б3, Б6 и Б12 придонесуваат за нормален метаболизам кој создава енергија
– Витамини Б3 и Б12 придонесуваат за намалување на заморот и поспаноста
– Витамин Ц придонесува за намалување на заморот и поспаноста
– Витамин Ц придонесува за нормален метаболизам кој создава енергија
– Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидациски стрес.

ПЛОЧКАТА не може да ја најдете во продавниците. Ние цврсто веруваме дека треба да има објаснување за производите и вие како потрошувач треба да добиете совет како да ги користите на најдобар начин, за да го добиете максимумот од истите. Токму поради тоа можете да ја купите ПЛОЧКАТА од вашиот тренер или личен.

Најважно

check-chokolate-shake Масти: 2,7 гр
check-chokolate-shake Протеини: 48,4 гр
check-chokolate-shake Влакна: 22,3 гр
check-chokolate-shake Додаден шеќер: 0
check-chokolate-shake Лактоза: 0
check-chokolate-shake ББ12 пробиотици

Состојки

Протеин од сурутка (млеко), какао (Theobroma cacao L.) 10% – 12%, протеин од грашок, инулин (Chicorium intybus L.), минерална мешавина (калциум (калциум карбонат), магнезиум (магнезиум карбонат), калиум (калиум цитрат), Натриум хлорид), стабилизатор: гума од багрем, средство за зацврстување: малтитол, емулгатор: пентанатриум трифосфат, цитрусен пектин, стабилизатор: силициум диоксид, бифидобактериум (BB-12®), природен арома: ванила, псилиум (Plantago ovata L.), витамин и Минерална мешавина (биотин (Д-биотин), хром (хром хлорид), бакар (бакар глуконат), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина), јод (калиум јодид), железо (железен пирофосфат), манган (манган глуконат), ниацин (никотинамид), Пантотенска киселина, селен (натриум селенит), тиамин (тиамин хидрохлорид), Витамин А (ретинил ацетат), витамин Б12 (цијанокобаламин), рибофлавин, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Ц (аскорбинска киселина), витамин Д3 (холекалциферол), Витамин Е (ДЛ-алфа токоферол), цинк (цинк глуконат)), згуснувач: ксантанска гума, засладувач: стевиол гликозиди од стевиа.

Нутритивни вредности

Содржи

По порција 30 гр

На 100 гр прашок

Енергија

483 кЈ/115 ккал 1612 кЈ/385 ккал

Масти, од кои

0,8 гр 2,7 гр

      заситува

0,2 гр 0,7 гр

      моно-незаситени

0,2 гр 0,7 гр

      полинезаситени

0,2 гр 0,7 гр

Јаглехидрати, од кои

12,1 гр 40,4 гр
      шеќери 0,6 гр 2 гр

Влакна, од кои

6,7 гр 22,3 гр
      растворлив 5,4 гр 18 гр

Протеини

14,5 гр 48,4 гр
Солта 0,8 гр 2,7 гр

Витамини и минерали

Витамини и минерали По порција 30 гр % DRI На 100 гр прашок % DRI
Витамин A 226 µg RE 28 752 µg RE 94
Витамин D 4,1 µg 82 14 µg 274
Витамин E 3 мг TE 23 9 мг TE 74
Витамин C 13,2 мг 17 44 мг 55
Тиамин, витамин Б1 0,4 мг 36 1,4 мг 127
Рибофлавин, витамин Б2 0,4 мг 30 1,4 мг 100
Ниацин, витамин Б3 5 мг 30 16 мг 100

Витамин B6

0,4 мг 30 1,4 мг 100

Фолна киселина, витамин Б9

58,3 µg 29 194,4 µg 97

Витамин B12

0,4 µg 17 1,4 µg 56

Биотин, витамин Б7

8 µg 15 25 µg 50

Пантотенска киселина, витамин Б5

1 мг 17 3 мг 50
Калиум 553 мг 28 1843,2 мг 92
Калциум 161 мг 20 536,2 мг 67
Магнезиум 93 мг 25 309,2 мг 83
Железо 4 мг 28 13 мг 93
Цинк 2,2 мг 22 7,3 мг 73
Бакар 0,3 мг 30 1 мг 100
Манган 0,3 мг 15 1 мг 50
Селен 14 µg 25 46 µg 84
Хром 10,4 µg 26 35 µg 88
Јод 35 µg 23 116 µg 77

% DRI: Дневен референтен внес
Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal)