bar

ПЛОЧКА

*** Привремено прекинато ***

Give yourself that extra boost!

Многу протеини, малку шеќер

Плочката ќе ви одговара ако сакате мала, но здрава ужина. Плочката е извор на протеини, кои помагаат да се обнови и изгради мускулното ткиво. Вкусната плочка е поздрав избор кога ви треба брз оброк, богат со протеини којшто може да го земете со себе кога сте во движење или во торбата за тренинг.
Плочката е богата со протеини со вкусен кремаст карамел, посипана со крцкави чоколадни парченца со вкус на брауни колач, целата полиена со лесно чоколадо со намалена количина на шеќер.

Плочката ви дава:
– Чувство на заситеност
– Брз извор на енергија
– Поздрава ужина

Ужините се важни во текот на денот за да го зголемат „горивото“ во вашето тело и да ви дадат енергија што е потребна за сите дневни активности. Со нив полесно одржувате здрав животен стил, бидејќи шеќерот во крвта е стабилизиран, па се намалува силната потреба за слатки работи. Ужините исто така помагаат да се регулира апетитот и да се избегне прејадување за време на главните оброци.

Употреба: Уживајте во една до две плочки на ден помеѓу главните оброци за да одржите добро ниво на енергија.

ПЛОЧКАТА не може да ја најдете во продавниците. Ние цврсто веруваме дека треба да има објаснување за производите и вие како потрошувач треба да добиете совет како да ги користите на најдобар начин, за да го добиете максимумот од истите. Токму поради тоа можете да ја купите ПЛОЧКАТА од вашиот тренер или личен дистрибутер.

Најважно

check-boost Ниско ниво на шеќер
check-boost Влакна 1,2г
check-boost Протеини 30г
check-boost Polyphenol-C™ мешавина од ENI
check-boost Екстракт од какао

Состојки

Малтитол обвивка од млечно чоколадо (34%) (засладувач малитол, путер од какао, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор: соја лецитин, природна арома на ванила), засладувач малитол, млечен протеин, колаген хидролисат, хумектанти: (глицерол, сорбитол), парченца какао соја (7.1%) (соја протеин исолат, тапиока скроб, какао во прав), вода, соин протеин изолат, кокосово масло, кондензирано млеко, какао во прав, какао путер, ароми, емулгатор: моно и диглицериди од масни киселини, сол, агенс за боење карамел малтодекстрин.

Нутритивни вредности

Нутритивни вредности 100г парашок  %NRV за порција (35г)  %NRV
Енергија (кДж/ккал) 1585/ 380 19  555/133  7
Масти (г) 18 26  6,3  9
Заситени масни киселини (г) 12 60  4,2  21
Јагленохидрати (г) 35 13  12  5
– од кои шеќери(г) 3,5 4 1 ,2  1
– од кои полиоли (г) 30  10
Влакна (г) 1,4  0,5
Протеини (г) 30 60  11  22
Сол (г) 0,50 8  0,18  3